משרדים למכירה בתל אביב ולמה לקנות במקום לשכור?

 

בתל אביב מגוון רחב של נכסים. בין היתר נכסים מסחריים ומשרדים – הן למכירה והן להשכרה. מעבר לחשיבות של בחירת המיקום, עולה השאלה האם לקנות משרדים למכירה בתל אביב או אולי דווקא לשכור. נבחן את הדברים במבט מקרוב. 

משרדים למכירה בתל אביב מקנים לכם וודאות

כל בעל משרד יודע שהסביבה העסקית שוקקת, דינאמית וגם לפעמים בלתי צפויה. מי שמחזיק בבעלותו משרד מוריד מהראש אלמנט חשוב של חוסר וודאות. לא יהיה מצב שבו נדרשים לפנות את הנכס. אין כל חשש מפני עליה בהוצאות, שמאפיינת את השכירות של משרדים ונדל"ן לאורך השנים. 

שינויים בנכס 

כאשר שוכרים משרד, לא תמיד משתלם או ניתן לבצע בו שינויים והתאמות לצורך שימוש אופטימלי. משרד בבעלות, לעומת זאת,  מאפשר שינוי והתאמה לצרכים הנוכחיים ללא כל בעיה. ניתן לבצע חלוקה פנימית שונה, להוסיף חדר ישיבות או לבטל חדר מיותר, להשקיע בעיצוב ועוד. 

הטבות במיסוי 

כאשר קונים משרדים למכירה בתל אביב, בעל הנכס מקבל הטבות במיסוי. רכישת הנכס מוכרת במס כהוצאות וישנו גם היבט של פחת. הוצאות של משכנתא לרכישת הנכס נחשבות גם הן להוצאות מוכרות, מבחינה חשבונאית. 

השקעה בעתיד 

מתוך מחשבה אל העתיד, בעלות על המשרד מאפשרת נכס מניב בעתיד הקרוב או הרחוק. בהמשך, ניתן יהיה להשכיר את מבנה המשרד בתשואה נאה. כמו כן, במידה וערך הנכס יעלה (ובמיקום טוב, הוא אכן צפוי לעלות עם הזמן) ניתן בעתיד לרשום רווח הון לאחר מימוש. 

שכירות, הצד השני של המטבע 

לא תמיד רצוי לרכוש משרד, מכמה סיבות. גם לשכירות יתרונות משלה. מרכיב השכירות מוכר כולו כהוצאה עסקית. לא תמיד בטוחים שהמיקום הנוכחי יתאים גם בעתיד ושכירות מאפשרת יותר גמישות לצורך מעבר. לא תמיד במיקום הרצוי ניתן לרכוש ולפעמים אין מנוס מהשכרה. כמו כן, בשכירות אין צורך בהשקעה של הון עצמי משמעותי. 

מגוון משרדים, מגוון אפשרויות 

מחפשים משרדים למכירה בתל אביב לשימוש עצמי או להשקעה? אילון נדל"ן, אין תחליף למקצועיות, ניסיון ואמינות. מגוון משרדים ונכסים עסקיים, בתל אביב והסביבה. מעטפת של ייעוץ, יזמות ואחזקה. 

משרדים למכירה בתל אביב